Jsme na Facebooku!
a je nás už
přidej se!
facebook link
Co je to original bootcamp?
Koncept vychází z přijímacího tábora armády Spojených států, kterým museli projít všichni, kteří se chtěli stát mariňáky. Sami vojáci začali speciální výcvik nazývat bootcampem. Original bootcamp je kondiční cvičení inspirované tímto výcvikem. Original bootcamp je přizpůsoben místním podmínkám a mentalitě. Nemusíte se bát, že na vás bude někdo křičet a nutit vás do cviků, na které se necítíte.
Jak se přihlásit na Original bootcamp, Vital program či sportovního soustředění?

Jaké jsou výhody jednorázové akce Original bootcampu/Vital programu oproti členství?
Jednorázová akce je obvykle krátkodobá (nejčastěji 4týdenní program), "nakopne" vás, navede na správný směr a splní krátkodobý cíl. Vhodná je pro lidi, kteří si chtějí nejdříve ověřit, zda zvolenou aktivitu zvládnou a zda by jim vyhovovalo věnovat se jí dlouhodoběji.
Jsou Original bootcampy/Vital programy nějak kapacitně omezeny?
Snažíme se vždy dodržet maximální počet dvanácti až patnácti účastníků na jednoho trenéra/instruktora. Bootcampy kapacitně neomezujeme, podle návštěvnosti jednotlivých tréninkových jednotek a počtu přihlášených nováčků víme, kolik trenérů zajistit.
Jak moc má original bootcamp společného s vojenskými výcviky?
Mimo to, že original bootcamp vyšel z armádního konceptu, je hlavní podobou především ranní vstávání, pravidelnost cvičení a vedení odborníkem. Frekvence a intenzita je samozřejmě jiná. Tréninky se dají přirovnat k mimo-sezónním přípravám jednotlivých sportů. BOOTCAMPS pracuje převážně s lidmi, kteří dělají sport pro radost, tomu je celý program přizpůsoben. Trenéři jsou přísní, přesto s nimi zažijete mnoho zábavy.
Co mohu od original bootcampu očekávat?
Nebude to procházka růžovým sadem, ale ručíme vám za výsledek. Síla je v týmu, který vás nenechá vydechnout. Výkony ostatních vás budou motivovat a hnát dopředu. Zkušení trenéři vám poradí jak cviky správně provádět a dávkovat, dohlídnou na váš zdravotní stav a poradí se zařazením vhodných doplňkových aktivit.
Není original bootcamp nebezpečný?
Bezpečnost je naší prioritou. Při organizaci je vše zajištěno tak, abychom u veškerých aktivit a v prostředí pro trénink eliminovali možná rizika. Doporučujeme přijít na trénink s odpovídajícím oblečením, sportovní obuví a dostatečným množstvím tekutin pro hydrataci. Při registraci je také nutné vyplnit pravdivě dotazník, ve kterém se ptáme na možná zdravotní rizika. V každém případě byste měli absolvovat pravidelné sportovní lékařské prohlídky a účast v našich programech konzultovat s lékařem.
Jaké konkrétní aktivity se skrývají za original bootcampem?
Tréninková jednotka trvá 75 minut, každý trénink je unikátní tím, že se můžete setkat s jinými účastníky. Pokud budete chodit pravidelně a dlouhodobě setkáte se i s různými trenéry, kteří bývají mistry ve svém sportovním odvětví a do jisté míry vnášejí své pojetí také do tréninkových jednotek Original bootcampu. Každý trénink je pestrý a má jinak kombinované a dávkované aktivity, jako jsou např.: běžecké (rychlostní i vytrvalostní) a obratnostní cvičení, kopce, různé překážky, trénink v písku, trénink na schodech, silová cvičení s vlastní vahou (dřepy, výpady, angličáky, sklapovačky, kliky, metkalfy,statická výdržová cvičení apod.), silová cvičení se specifickými pomůckami (medicinbaly, expandery, balanční pomůcky, TRX, železné tyče, pneumatiky, odporové pomůcky, bulgarian bagy, atletický žebřík, dřevěné klády, překážky, atd.) cvičení ve dvojicích, týmové hry a mnoho dalších.
V čem se original bootcamp liší od běžných tréninků a posilovny?
Hlavní rozdíl je v tom, že tréninky probíhají venku na čerstvém vzduchu, a to za každého počasí (v období listopad až březen jsou kombinovány outdoor/indoor, dle rozhodnutí trenéra). Original bootcamp je nejen fyzická, ale i psychická výzva. Trenéři poznají co ve vás je a pomohou vám dosáhnout vytoužených cílů. S ostatními účastníky se nebudete nudit, získáte nové přátele a naučíte se týmové spolupráci.
Kdo je typickým účastníkem original bootcampu?
Setkáte se s muži i s ženami v rozdílném věku. Nejčastěji máme klienty, kterým je kolem třiceti let. Jsou to lidé s časově a psychicky náročným zaměstnáním.
Co motivuje lidi k tomu, aby chodili na original bootcamp?
Motivace je různá, většina chce zlepšit svou fyzickou kondici, dokázat sama sobě, že na to má, přijmout výzvu. Někdo chce vytvarovat postavu nebo zhubnout, jiný jen nechce být na sport sám, chce poznat nové kamarády a dobře se bavit.
 
 
 
Věnuj pohyb
 
Partneři
 
Média
 
Kalendář
 
Lokality
 
Náš tým
 
FAQ
 
Galerie
 
Provozuj Bootcamp